LENKA DUSILOVÁ – SÓLO

Lenka Dusilová, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Za poslední album Řeka získala tři ocenění (v kategorii album, skladba a interpretka roku). Na scéně je aktivní od šestnácti let, kdy na sebe strhla pozornost svojí energií, prožitkem a výtečným hlasem. Na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu.

Ze středního proudu hudební zábavy se ale v letech osobního zrání rozhodla odejít k vrstevnatějšímu stylu. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, kdy z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Pro svůj nezaměnitelný vokál byla hostem na řadě desek a koncertů předních muzikantů české scény.

Je součástí ojedinělého a velice úspěšného audiovizuálního představení Monument/um, který loni podpořil ohrožené památky v bývalých Sudetech. Pokračování je naplánováno na léto 2022.

V LISTOPADU 2020 VYDALA DESKU ŘEKA, KTERÁ JE POVAŽOVÁNA ZA JEDNU Z NAHRÁVEK ROKU.

Na dlouho očekávaném novém albu, které přichází devět let od předchozího sólového alba, přináší Lenka Dusilová nový repertoár, nový zvuk, nový tým spolupracovníků a osobní témata. K tvorbě alba ŘEKA přizvala producenty z rozdílných hudebních světů: Petra Ostrouchova a beatmakera a elektronického mága Aid Kida, působícího mimo jiné v kapele Zvíře jménem podzim. Mnoho barevných vrstev vzniklo přispěním řady zkušených hudebníků. V jedné z písní s Lenkou zpívají také Monika Načeva a Iva Bittová.

Promo5 AlenaVasylenko scaled | GRABŠTEJN HARMONY FEST
IMG 8648 | GRABŠTEJN HARMONY FEST

JAKUB LENZ

Zpěvák, hudebník a producent Jakub Lenz, pochází z Liberce a blízko má zejména k dvojici Paulie Garand a Kenny Rough, se kterými spolupracuje od vydání Paulieh o alba Boomerang. Je spoluautorem a koproducentem několika skladeb liberecké rapové jedničky ale i autorem skladeb pro Evu Burešovou, Helenu Vondráčkovou, Olgu Lounovou nebo Linu Caro. Jeho písně několikrát obsadili 1. místo nejhranějších písní v ČR. Kromě toho působil na postu kytaristy ve skupině Eddie Stoilow, Eva Burešová, Jesus Christ Superstar, Marek Ztracený atd. Letos vydává nové album pod svým jménem, těšit se něj můžete koncem roku 2024. Spolupracuje na něm i část kapely Chinaski.

LADYBIRDS

Dámská akustická kapela z Jablonce nad Nisou. Tři nástroje, tři hlasy a muziky plný ranec. Takto by se kapela dala stručně popsat. Dívky hrají od srpna roku 1998 a za dobu svého působení natočily tři autorská CD, čtyři promo CD s převzatými písněmi a jedno vzpomínkové CD k patnáctinám. Jezdí koncertovat i do ciziny. Hrají styl folk- country-pop-soul, ale dal by se zjednodušit na styl “akustická živá muzika” díky různorodosti repertoáru. Vlastní písně jsou převážně folkové, z country muziky čerpají např. od kapely Dixie Chicks nebo Sugerland, a z popového soudku si půjčují písně například od Bee Gees, Nicole Scherzinger, Adele, Christina Aguilera, Michael Jackson, Britney Spears nebo Spice Girls. Aktuální složení kapely hraje od roku 2009: Alena Schernstein Vítová (kytara, zpěv, kapelnice), Zuzana Šírová (housle, mandolína, zpěv), Anička Olejníková (basa, zpěv) a Vojtěch Novotný (bicí).

berusky CDfoto | GRABŠTEJN HARMONY FEST

NASEKÁČ

Skupina vznikla v druhé polovině devadesátých let. Složení se časem ustálilo na: Pepa Smola – kytara, zpěv, Ondrej „Lee“ Lieskovský – kytara, Pavel „Maťas“ Matoušek – basa, Petr „Sekáč“ Šimr – buben. V roce 1999 vydala kapela své jediné demo s názvem „Nátěřinka ’99“. Někdy po roce 2000 se muzikanti v dobrém rozcházejí.

Začátkem roku 2016 kapela dokončuje a vydává EP „Blbej den“ . Na křestu si s Nasekáč po letech zazpívá Dominika Dlabolová a zjistí, že jí zpívání po letech zase baví a my z toho máme radost. 

ORNAMENT