GRABŠTEJN HARMONY FEST

GRABŠTEJN HARMONY FEST Autorská soutěž

Chceš soutěžit?

 Zašli nahrávku, vyplň přihlášku a počkej 🙂

Zašli živou nahrávku vystoupení na email jednoho z konkrétních zástupců, který je nejblíž tvého bydliště. Nahrávka má být v jednom kuse, může a nemusí být na mikrofony, bez střihu. Videoklipy a studiové nahrávky nechceme, nevypovídají o tom, jak jsi schopen zahrát naživo.

UVEĎ NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE:

☻ KONTAKTNÍ JMÉNO ☻ JMÉNO KAPELY ☻ EMAIL ☻ TELEFON ☻
NÁZVY PÍSNÍ a JEJICH AUTORY ☻

K tomu vyplň prihlášku na našich stránkách a počkej, zda se dostaneš do nejužšího výběru muzikantů, kteří zahrají naživo na festivale mezi ostatními muzikanty.

 

Přihlašování běží do 9.6.2024

Kontaktní osoby

Jihomoravské kolo ► Martina Hrbková / martina.hrbkova@email.cz

Moravskoslezké kolo ► René Matlášek / renematlasek@seznam.cz

Stredočeské kolo ► Jindra Vinkler / eldarien@seznam.cz

Jihočeské kolo ► DDM Český Krumlov – Marie Smeykalová / estetika@ddmck.cz

Severočeské kolo ► Studio Kokos – Hana Černá / info@studiokokos.cz

Západočeské kolo ► Karel Kyncl / kyncl.karel@seznam.cz

Pro bližší informace k celé soutěži a k dramaturgii festivalu kontaktuj:
Alenu Schernstein Vítovou
info@studiokokos.cz /+420 774 254 243

GRABŠTEJN HARMONY FEST PRO VÁS UVÁDÍ: Studio KOKOS a AstronAUT, z.s.

SOUTĚŽNÍ ŘÁD

GRABŠTEJN HARMONY FEST Autorské souteže

 • Soutěž vyhlašují severočeské spolky Studio Kokos, z.s. a Astronaut, z.s.
 • Jde o otevřenou multižánrovou autorsko-interpretační soutěž pro mladé kapely i jednotlivce ve věku do 18 let (včetně).
 • Smyslem soutěže je vyhledat mladé autory a hudebníky, propojit je s ostatními ve svém věku a napomoci setkání a případně spolupráci s profesionály v oboru.

OBLASTNÍ KOLA

 • Pro každý rok je vypsáno několik oblastních kol, mohou probíhat jako živá hudební přehlídka nebo i online, záleží napočtu soutěžících v oblasti a na pořadateli.
 • Soutěžící může být jednotlivec i kapela, jejíž žádný člen nesmí překročit hranici 19 let v roce, kdy je finále pořádáno.
 • Soutěžící zahraje/zašle 3 autorské písně. V případě posílání nahrávek musí být zřejmé, že autor si píseň sám doprovodí. Sestříhané klipy a studiové nahrávky nebudou do soutěže zařazeny. Práce s looprem je povolena.
 • Osoba zodpovědná za oblastní kolo zajistí uměleckou, hudebně a autorsky založenou porotu v počtu minimálně tří osob. A do půlky června zašle na ústředí severočeské soutěže jména finalistů. Z každé oblasti mohou postoupit maximálně 4 soutěžící. Pokud ale bude celkový počet finalistů vyšší než 12, proběhne ještě poslední výběrové kolo, které bude na základě poslaných nahrávek hodnotit porota, sestavená vyhlašovateli soutěže pro tento účel. Jména finalistů budou známá do konce června na stránkách festivalu.

FINÁLE SOUTĚŽE

 • Proběhne na hradě Grabštejn vždy v září, v rámci charitativně laděného multižánrového festivalu. Finalista vystoupí se třemi autorskými písněmi v odpoledních časech na hlavním podiu mezi ostatními vystupujícími festivalu.
 • Vystoupení proběhne naživo a nemělo by přesáhnout 20minut (včetně zvukové zkoušky).
 • Soutěžní kategorie jsou jen dvě, vyhlašovat se budou první tři místa v SÓLISTECH a v KAPELÁCH (dua řadíme ke kapelám).
 • Finálová porota bude minimálně pětičlenná a budou to osoby z oboru. Tedy muzikanti, zpěváci, autoři nebo producenti. Hodnotit budou celkové vystoupení, tedy zpěv, texty písní, aranže, intonaci, harmonii, práci s mikrofony i mluvené slovo.
 • Bude vyhlášen i absolutní vítěz festivalu (nemusí to být první místo solistů či kapel, záleží na porotě), který získá putovní cenu a bude mít šanci bez předkol obhajovat své prvenství v příštím roce ve finále soutěže. V případě, že by absolutní vítěz překročil věkovou hranici, zahraje si jako host festivalu v hlavním programu.

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

 • Přihlášením do soutěže autor skladeb čestně prohlašuje, že je autor opravdu on, bez velkého zásahu dospělé osoby.
 • Rozhodnutí poroty je konečné a na reklamace nebude brán zřetel.
 • Je-li účastník přihlášen do soutěže, souhlasí s použitím pořízených videozáznamů a fotografií pro další propagaci festivalu.
 • Přihlášením do soutěže nevzniká účastníkovi žádný nárok na úhradu nákladů s tímto spojených, rovněž tak nevzniká nárok na úhradu honoráře či cestovného.

CO ČEKÁ NA FINALISTY GRABŠTEJN HARMONY FEST Autorské soutěže 2024?

☻ Vystoupení na hlavním pódiu v krásném prostředí hradu Grabštejn

☻ Pro vítěze máme předdomluvené vystoupení na spřátelených festivalech: Dolánky (Český Ráj), FolkFest (Mohelnice), Jizerská Nota (Hejnice), Folkové Chvojení (Vysoké Chvojno) nebo Hradecký Letorost (Hradec Králové) a další…

☻ Pro absolutního vítěze cena z dílny Ursulus Craft – Václav Nikendey, umělecký kovář

☻ Pro vítěze budou keramické ceny

☻ V porotě zasednou producenti, zkušení muzikanti či zpěváci, na festival přislíbili účast i jiní dramaturgové akcí, třeba budete mít štěstí a zalíbíte se, i kdyby jste nezískali cenu